Bekijk opleiding
Bekijk hier de details van deze opleiding en boek meteen als je dat wil
Training T/M Geriatrie
Deze trainingsdag zal in het teken staan van wet- en regelgeving en communicatie en klachten.
Hoe is de wet- en regelgeving in Nederland nu precies geregeld, het is soms heel onduidelijk. Daarom zijn wij heel blij dat Wim van Ouwerkerk ons de historie en het huidige speelveld toe zal lichten. Meer inzicht in de organisatie van de zorg komt de onze mondzorgverlening alleen maar ten goede!
Wanneer het in die zorgverlening soms moeizaam verloopt in communicatie die wellicht uitloopt op een klacht, kan Mariella Swart ons toerusten. Met uitleg over de eigen communicatie, het herkennen van psychopathologie en praktische handvatten kunnen we de regie weer pakken op onze mondzorgverlening!
Kortom, theorie vertaald naar de praktijk met kundige en ervaren sprekers.
Locatie: People&Places Amersfoort. Tijd: van (ongeveer) 10.00 - 15.30. (definitieve tijden volgen nog).
Mariella Swart zal het ochtenddeel voor haar rekening nemen:
Mariella studeerde Social Work aan de Hogeschool Utrecht. Sinds haar afstuderen in 2007 is ze werkzaam bij GGZ-instelling Altrecht, zowel in de forensische psychiatrie als de ambulante psychiatrie. Sinds 2017 werkt zij voor Altrecht als klachtenfunctionaris.
Door haar ruime ervaring in de GGZ heeft Mariella veel kennis van ernstige psychiatrische aandoeningen (EPA) en heeft zij zich kunnen ontwikkelen tot een ervaren en oplossingsgerichte klachtenfunctionaris in de GGZ. Zij spreekt op symposia en maakt lessen op maat voor hulpverleners die niet werkzaam zijn in de psychiatrie. Sinds 2022 vervult Mariella een actieve rol binnen het team deskundigheidsbevordering van Vereniging voor Klachtenfunctionarissen in de Gezondheidszorg (VKIG) met als aandachtsgebied GGZ. 'Mijn kracht zit in het leren van wat moeilijk gedrag is en wat het met je doet. Zodat de hulpverlener zijn eigen kracht kan gebruiken in de communicatie met de ontevreden cliënt.'
Gebruikmakend van haar kennis en ervaring met betrekking tot communicatie met mensen met een gedrags-psychiatrische stoornis zal Mariella de volgende onderwerpen doorlopen:
• Psychiatrische patiënten – wat is de invloed van een stoornis op het klaaggedrag?
• Emoties – hoe geef je voldoende ruimte, maar begrens je op tijd?
• Aanhoudend en grensoverschrijdend klagen – hoe ga je er constructief mee om?
• Casuïstiekbespreking - waarbij stil wordt gestaan bij je eigen rol en die van de ontevreden persoon.
Na de scholing kan de deelnemer de meest voorkomende kenmerken van de psychopathologie m.b.t. psychiatrische stoornissen in de praktijk herkennen. De deelnemer zal beter begrijpen welke invloed zijn/haar eigen houding heeft op het beloop van zijn/haar communicatie met de cliënt.
De basisadviezen leren hem/haar de eigen communicatie-valkuilen te herkennen en de controle uit te oefenen om de communicatie een andere wending te geven.
's Middags verzorgt Wim van Ouwerkerk het programma:
Wim is afgestudeerd in 1983 waarna hij een algemene praktijk in het Westland had. Vanaf 1991 is hij 13 jaar lang adviserend tandarts in Den Haag en later in ‘t Gooi en Almere geweest. Hij heeft gewerkt bij ACTA Den Haag en vanaf 2003 bij het CBT in Zwolle voor aanvankelijk vooral prothetiek (op implantaten), later is daar de geriatrische tandheelkunde bijgekomen. Ruim 12 jaar als adviserend tandarts verbonden geweest bij een letselschadebemiddelaar en tevens weer een algemene praktijk in Lelystad. Ook is Wim voorzitter geweest van de werkgroep bijzondere zorggroepen van de KNMT en nu is hij bestuurslid van de NVGd.
Hoewel het zich niet laat vertellen als een spannend jongensboek, is de hele wet- en regelgeving rondom de gezondheidszorg in het algemeen en die van de mondzorg in het bijzonder interessant genoeg om daar eens meer aandacht aan te besteden: hoe is het allemaal tot stand gekomen, welke wijzigingen waren belangrijk en welke rechten en plichten hebben zorgverleners maar ook zorgverzekeraars. Welke belangrijke spelers/instanties zijn er eigenlijk in het veld en welke taken hebben zij. Welke ontwikkelingen zijn er nog te verwachten?
Cursisten van opleiding TGE: prijs inbegrepen in collegegeld
Tandartsen: € 495,-
Mondhygiënisten: € 405,-
Assistenten: € 175,-
Details van cursus
Cursus details
Cursus Training T/M Geriatrie | |
Labels | |
Plaatsen vrij 14 | |
Prijs €495,00 p/p incl. BTW | |
Duur 2 Dagdelen | |
Locatie Amersfoort | |
Startdatum donderdag 17 december 2026 |